Masaj Uygulaması Ve Süresi

Masanın süresi,tedavi  edilecek veya dinlendirilecek alanın büyüklüğüne göre değişir.Genellikle vücudun bir alt ekstremitesi için 15-20 dakika masaj yapılması gerekir.

Genel bir masaj 45-60 dakika arasında olmalıdır.Masaj ritmik olmalıdır.Masaj maniplasyonlarının hızı ve tekrarı bu sürenin kısalmasına veya uzamasına neden olur.Çocuk,yaşlı ve zayıf kişilere yapılan masajın süresi kısa tutulmalıdır.Masajın süresi ,hızı ve şiddeti belirlenirken kişilerin yaşı,cinsiyeti,vücudunun kas yoğunluğu göz önünde tutulmalıdır.Masaj uygulamalarının bir aktivite sonrasında yapılması daha olumlu olacaktır.

Tedavi amaçlı yapılan masaj her gün ya da gün aşırı yapılabilir.İlerleyen günlerde haftada 2-3 defa yeterlidir.Ancak felçli hastalar için her gün yapılması gerekir.Doktor kontrolünde bulunan felçli hastalara yapılacak masajın sıklığı ve şiddeti doktorun önerileri doğrultusunda olmalıdır.Masaj saunadan sonra yapılacaksa;son seanstan sonra duş alıp 15 dakika dinlendikten sonra yapılmalıdır.

Malatya masaj salonu olarak, Masaj salonu muz da Masaj hizmeti almak için Malatya Masajı tercih edebilir masaj ve fiyat bilgisi hakkında bilgi almak için iletişimden bizlere ulaşabilirsiniz.

 
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.malatyamasaj.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2020