Masaj Odası

Masaj odasında bulunması gereken malzemelerin zenginliğinden ziyade temiz ve düzenli olması önemlidir.Odanın atmosferi ve dekoru rahatlatıcı olmalıdır.Oda sıcaklığı 23 c ile 25 c arasında olmalıdır ve iyi havalandırılmalıdır.

Masaj masasının yerden yüksekliği 75-80 cm ,uzunluğu 180-190 cm ve genişliği ise 70-80 cm olmalıdır. Deri ve vinleks kaplı olmalı, içte bulunan yatak kalınlığı 10 cm olmalıdır. Baş kısmının ayarlanabilir nitelikte olması gerekir.

Odada birden fazla kişi bulunabilir. Masaj olan kişi ile bekleyen kişi  arasında bir paravan olmalıdır. Paravanlar kolaylıkla çekilebilmedir.Paravan perdeleri sık yıkanmalı ve toz tutmaya başlayınca değiştirilmelidir. Havlu ve çarçaf dolabı temiz olmalıdır.Ayrıca tekerlekli sehpalar,gerekli yağlar,pudralar ,peçeteler,kağıt havlular ,yastıklar,çöp kutusu,lavabo ve sıvı sabun bulunmalıdır.

Bekleme bölümünde rahat sandalyeler ve güncel okuma dergileri olmalıdır. Elektrikli  cihazlar düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir.Müzik yayını yapılacaksa fon müziğinin sesi çok az olmalıdır.

Müsabakalarda , devre arasında yapılacak masaj için yukarıda belirtilen ortamın bulunması imkansızdır.Masör,sporcuların soyunma odasında müsabakadan önce portatif masa veya uygun bir zemin hazırlamalıdır.

Malatya masaj salonu olarak, Masaj salonu muz da Masaj hizmeti almak için Malatya Masajı tercih edebilir masaj ve fiyat bilgisi hakkında bilgi almak için iletişimden bizlere ulaşabilirsiniz.

 
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.malatyamasaj.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2020